>
THENIESHQIP
thealtagthealtag
2021-04-12 12:34:35
Ani ani nasht evladi jem
Pse m’keni lanë vet
Zemra e nanës prap ju do
E keqja kurrë s’du me ju gjet
thealtagthealtag
2020-11-04 15:40:31
Mora fjale
Mora fjal e mora vargun
Mora qarkun me i thur kaang
Me i thur kang bash legjendarit
T'i kendoj
T'i kendoj Adem Jasharit t'i kendoj
thealtagthealtag
2020-07-08 09:20:49
Lum lum lumet na
bani mashalla
Nusja dhandri Bajne kunor
Zemra nanes mal me bore
Lum motra qe tka
Ma i miri vlla
thealtagthealtag
2020-07-08 09:18:49
T'isha kan aty
Nën hije t'asaj peme
E mbi dorën tane
Me vnu dorën teme
Me t'besu e me t'përkrah
O i dashur Mustafa
thealtagthealtag
2020-04-21 18:16:46
Mir se erdhe Ramazan
Tj e gzon gj'do Mysliman
Qe nj vjet malli m'ka merr
Ne aksham me ba iftar
thealtagthealtag
2020-03-02 14:17:26
Çdo krijesë që n'botë frymon
Çdo gjallesë që ekziston
Çdo gjë që jetën shijon
Ja Allah të madhëron
thealtagthealtag
2020-02-27 15:30:36
As nje arsye jo nuk e gjeta,
ilaq per zemren veq e VERTETA,
sme mbeti tjeter e u dorzova,
e ula koken e u turprova
E i thash vetes pse po vonohesh
koha kalon e ti spo pendohesh !
thealtagthealtag
2019-05-11 18:43:40
Hapi rrezet ti moj dritë
Errësirën ti godit
Dritën tande Zoti e shton
Anë e mbanë zemra çliron
thealtagthealtag
2018-12-09 21:54:33
U shtangën dy sytë e mi
Krejt po më pyesin
çfarë kam pa
thealtagthealtag
2018-08-06 13:06:53
Qabe moj e bukur je
T'ka beku i madhi Zot
Zemra ime ësht atje
Për çdo vjet e për çdo mot.
thealtagthealtag
2018-07-24 23:34:03
Hapuni dyer të Xhenettit
per ju ky vend është stolisë
s’ka më brenga ska më lodhje
kjo është dita e përjetsisë
Lum per ty o shehid
thealtagthealtag
2018-06-05 12:20:45
jeta rrjedh po hana shkele
malli rrjedh per memedhene
gjithmon malle mdogje nty
per kosove e per shqiperi
thealtagthealtag
2018-05-01 16:46:48
Mu dridh zemra nga pendimi,
syt mu mbushën lotë.
Dua t'kthehem prej fillimi,
më ndihmo o Zot.
Dua t'kthehem prej fillimi,
më ndihmo o Zot.
thealtagthealtag
2018-05-01 10:51:32
ALLAH Pejgamber dërgove,
Kohë pas kohe mijëra herë,
Por prej tyre ti dallove,
Ulul Azmin me shumë vlerë,
Shumë na bane nderë.
thealtagthealtag
2018-04-22 16:11:33
Çështë kjo erë e këndshme e miskut
Që kaploi tokë e qiell
Çështë ky shpirt që po lart'sohet
E po pritet kaq me nder
Çështë ai zogu ngjyrë gjelbër
Mbi burime fluturon
thealtagthealtag
2018-04-12 15:56:41
Çështë ai zogu ngjyrë gjelbër
Mbi burime fluturon
Dhe shëtit nëpër xhehnete
Në çdo skaj të tyre shkon
thealtagthealtag
2018-04-12 15:56:33
Edhe qielli kur gjëmon
Dhe rrufeja kur veton
Edhe shiu kur pikon
Ja Allah të madhëron
thealtagthealtag
2018-04-04 12:21:02
ti gjithçka i dhe ksaj bote
se kshtu t'msoi nana loke
kur u dasht me mbrojt vatani
nuk e lshove istikamin
thealtagthealtag
2018-02-11 12:23:58
Myzhde nanë për ty ka
Djali yt shehid ka ra
Amanet ty ta la
Kurr të vijnë për mu me pa
Jo s'guxon me u mërzit
S'du me lot me ti pa syt
thealtagthealtag
2017-12-14 05:27:04
Para vepres heshtin fjalet
s'kan nevoj mbeshtetje malet
{{ page + 1 }}/{{ pages }}